Akcesoria GEOPRODUCT – elementy pomocne w montażu
Akcesoria montażowe GEOPRODUCT są przeznaczone do montażu elementów, takich jak m.in. eko kraty czy obrzeży trawnikowych. Wpływają na trwałość konstrukcji, estetykę nawierzchni oraz jej bezproblemowe użytkowanie w dłuższej perspektywie. W naszej ofercie akcesoria stanowią integralną część każdego z systemów i są projektowane z myślą o rzeczywistych warunkach montażowych.
Trwałość montażu z akcesoriami GEOPRODUCT
Akcesoria montażowe odpowiadają za techniczne wsparcie całego systemu nawierzchniowego. Odpowiadają za stabilne osadzenie kratek, zapobiegają ich przemieszczaniu się w gruncie oraz pozwalają zachować zaprojektowany układ przez wiele lat użytkowania. Ich zastosowanie jest szczególnie istotne na terenach pochyłych.
Nawierzchnie dróg czy parkingów wykonanych z kratek geoSYSTEM nie potrzebują dodatkowego kotwienia, natomiast w przypadku skarp, nasypów, rowów czy brzegów zbiorników wodnych wymagane jest przymocowanie kratek do podłoża.
Zastosowanie dedykowanych akcesoriów eliminuje typowe problemy montażowe, takie jak np. rozchodzenie się elementów, nierówności czy osiadanie fragmentów nawierzchni. Co istotne, oferta GEOPRODUCT obejmuje różne grupy akcesoriów, dopasowane do konkretnych zadań montażowych: od stabilizacji, przez organizację przestrzeni, aż po zagospodarowanie zieleni.
Elementy mocujące i stabilizujące – solidna podstawa geoSYSTEM
Jedną z kluczowych grup akcesoriów są elementy mocujące i stabilizujące. Ich zadaniem jest trwałe zakotwienie kratek trawnikowych montowanych na terenach o znacznym nachyleniu terenu oraz obrzeży w podłożu, co ma bezpośredni wpływ na nośność i żywotność całej nawierzchni.
Do najczęściej stosowanych rozwiązań należą geoFIX – plastikowe kotwy montażowe, które umożliwiają szybkie i skuteczne unieruchomienie elementów systemu. Sprawdzają się szczególnie przy obrzeżach i na terenach o podwyższonym ryzyku przesunięć gruntu.
W bardziej wymagających realizacjach stosuje się geoPEG 38 oraz geoPEG 50, czyli kotwy o zwiększonej długości. Pozwalają one na głębsze osadzenie elementów w podłożu, co przekłada się na wyższą stabilność całej konstrukcji, zwłaszcza przy intensywnym użytkowaniu nawierzchni.
Znaczniki parkingowe i elementy organizacji przestrzeni użytkowej
Nawierzchnie wykonane z kratek trawnikowych coraz częściej pełnią funkcję parkingów, dróg wewnętrznych czy stref postojowych. Aby przestrzeń była funkcjonalna, niezbędne są elementy umożliwiające jej logiczne uporządkowanie.
Znaczniki parkingowe geoPARK w wersjach G3, G4, G5 oraz S4 i S5 pozwalają na wyraźne wyznaczenie miejsc postojowych bez ingerencji w konstrukcję nawierzchni. Dzięki nim użytkownicy mogą intuicyjnie korzystać z przestrzeni, a sama nawierzchnia zachowuje estetyczny i uporządkowany wygląd. Oprócz linii parkingowych można również oznaczyć miejsca dla niepełnosprawnych czy stacje ładowania pojazdów elektrycznych.
Dodatkowym wsparciem w planowaniu układu nawierzchni jest geoMARKER – uniwersalny znacznik pomocny zarówno na etapie montażu, jak i w późniejszej organizacji stref użytkowych.
Akcesoria wspierające zieleń
Mieszanka traw geoGRASS przeznaczona jest do kratek trawnikowych. Dobrze znosi obciążenia oraz intensywne użytkowanie. W połączeniu z geoSUBSTRATEM, czyli dedykowanym podłożem trawnikowym, zapewnia odpowiednie warunki wodno-powietrzne i sprzyja szybkiemu ukorzenieniu roślin.
W przypadku skarp i terenów nachylonych stosuje się geoSANDY – rozwiązanie wspierające stabilizację gruntu oraz rozwój roślinności w trudniejszych warunkach terenowych. Dzięki temu nawierzchnia zachowuje zarówno funkcjonalność, jak i estetykę.
Podsumowanie
Akcesoria geoPRODUCT to elementy, które w praktyce decydują o jakości i trwałości realizacji. Do ich zadań należy m.in. stabilizacja systemu, porządkowanie przestrzeni i wspieranie rozwoju zieleni. Wybór dedykowanych akcesoriów to inwestycja w bezproblemowe użytkowanie nawierzchni oraz jej estetyczny wygląd przez długie lata.
Płyty na drogę dojazdową – jak dobrać grubość i wytrzymałość?
Droga dojazdowa do placu budowy, zaplecza magazynowego czy terenu inwestycji...
Czytaj więcej
ROAD SYSTEM jako alternatywa dla płyt betonowych: porównanie wagi, transportu i montażu
Gdy trzeba szybko zrobić drogę tymczasową, utwardzić plac na budowie...
Czytaj więcej
Płyty na drogi tymczasowe ROAD SYSTEM – przegląd rozwiązań
Drogi tymczasowe są niezbędnym elementem wszędzie tam, gdzie trzeba szybko...
Czytaj więcej